Jaroslav Vašíček: Jak jsme díky spolupráci v tandemu zvýšili akvizici nemovitostí o 75 %

30 srpna, 2023
| REMAX PARTNER

Jaroslav Vašíček není jen odborníkem v oblasti práva, ale také se s nadšením věnuje realitám. V dalším dílu podcastu „Makléřská Challenge“ jsme si tedy povídali o jeho spolupráci s kolegyní Sylvií a diskutovali jsme o výzvách a výhodách práce v tandemu. 

Zajímá vás, jak vypadá úspěšná spolupráce v realitách nebo jak díky tandemu navýšili akvizici nových nemovitostí o 75 %? Tak si tento rozhovor nenechte ujít.

Jako právník jste zvolil netradiční cestu a věnujete se realitám. Jak k tomu došlo a co vás na realitním oboru tak přitahovalo?

Moje cesta v realitním světě začala v roce 2003, kdy jsem nastoupil jako právník do rakouské developerské společnosti. Když mi v roce 2017 firma oznámila, že v České republice končí, věděl jsem, že v realitách chci zůstat. Lákala mě možnost spojit práci s lidmi se znalostmi a zkušenostmi, které jsem v realitním oboru získal.

A co právní znalosti, jsou vám dnes v realitním businessu k užitku? 

Rozhodně ano, díly nim dokážu se zájemci diskutovat o různých problémech, případně jim je vysvětlit. Zároveň ve mě klienti mají oporu v rámci celé obchodní transakce.

Celý rozhovor je o vašem tandemu s kolegyní Sylvií. Jak dlouho už spolupracujete a jaký to mělo dopad na nové zakázky? 

Se Sylvií spolupracuji více než 4 roky a díky tomu se nám počet zakázek zvýšil přibližně o 75 %. Pravdou zůstává, že některým je komfortnější řešit prodej nemovitosti s ženou a jiným zase s mužem. Rozhodl jsem se toho využít, a proto jsem spojil síly se Sylvií. 

Popsal byste nám, jak probíhá akvizice nových zakázek v tandemu? 

Silvie a já se pohybujeme v odlišných sociálních kruzích, což nám umožňuje pokrýt širší spektrum potenciálních klientů. V podstatě si každý “jdeme” svou cestou v akvizici zakázek. Přesto si často voláme, sdílíme informace o projektech a radíme si s konkrétními věcmi. 

A co povinnosti a úkoly? Jak to máte mezi sebou rozdělené? 

Co se týče financí, náklady si dělíme napůl, ostatní úkoly a povinnosti řešíme dle dohody. Silvie je navíc klidná a rozumná žena, což naši komunikaci a dělení úkolů do značné míry usnadňuje. 

V rozhovoru jste také zmínil, že každý máte rozdílné silné stránky. Jaké jsou vaše největší přednosti v tandemu?

Mojí největší předností je časová flexibilita. Vždy se snažím co nejvíce přizpůsobit potřebám a časovým možnostem našich klientů. Na druhou stranu Silvie přináší do našeho týmu ohromný klid a umí se skvěle vžít do role klienta, což celý realitní proces usnadňuje. 

Je podle vás systém dělení provize 50:50 spravedlivý? 

Ano, z mého pohledu je to spravedlivé. Ačkoliv se může stát, že v určité zakázce udělá jeden z nás více práce než druhý, v dlouhodobém horizontu se to vyrovná. Navíc se nesoustředíme striktně na čísla či procenta, takže je naše spolupráce opravdu pohodová. 

Spolupráce dvou rozdílných lidí může s sebou přinášet nejen mnoho pozitiv, jako jsou různé názory a příležitosti, ale také potenciální neshody. Jak se s tímto aspektem vyrovnáváte ve vašem týmu se Sylvií?

Do dnešního dne jsme žádné neshody nezažili. Silvie je nesmírně klidná osoba. Za celou dobu naší spolupráce jsem ji dokonce neslyšel ani zvýšit hlas. Na všem se nám zatím podařilo se vždy v klidu domluvit. 

V poslední době je stále více vidět spolupráce mezi realitními makléři ve formě tandemu. Myslíte si, že je to trend, který bude růst? 

Určitě vidím v tandemu realitních makléřů budoucnost. Je to velmi praktické, protože se můžeme vzájemně zastoupit, a to by dle mého názoru mělo být to hlavní v jakémkoliv tandemu makléřů.

A na závěr, co byste doporučil realitním makléřům, kteří zvažují spolupráci v týmu? Jak by měli přistupovat k takovému partnerství?

Doporučil bych jim, aby si spolu sedli a pečlivě vyhodnotili své silné stránky a způsoby, jak je mohou efektivně kombinovat. Klíčem k úspěchu tandemu je propojit své přednosti tak, aby se doplňovaly, nikoliv duplikovaly. Není ideální, když oba makléři řeší stejné úkoly nebo chodí společně na všechny schůzky s klienty. 

Máte zájem nahlédnout do světa realitního byznysu očima těch nejlepších v oboru? Přihlaste se k odběru našeho YouTube kanálu! Každý měsíc vám přinášíme inspirativní rozhovory s úspěšnými makléři, kteří se s vámi podělí o své osvědčené metody a nasdílí s vámi své tipy k úspěchu.

Už v příštím díle si například řekneme více o naceňování nemovitostí s expertem Michalem Broftou nebo se už teď nechte inspirovat rozhovorem s Artemem Saykinem, který přestože začínal v 19 letech od nuly, už podruhé získal ocenění realitní makléř roku RE/MAX Partner.

Artem Saykin: O úspěchu na sociálních sítích i v realitách

Artem Saykin: O úspěchu na sociálních sítích i v realitách

Může online marketing pomoci s prodejem nemovitostí? Tak právě o tom jsme si povídali v dalším dílu podcastu „Makléřská Challenge“. Tentokrát jsme si znovu pozvali Artema Saykina, realitního makléře, který rozumí nejen nemovitostem, ale i světu sociálních sítích a ví,...

Sledujte nás na sítích

Odebírejte Makléřskou challenge

Mluvíme o podnikání v realitách s úspěšnými makléři. Každý měsíc rozebereme jedno téma, vyzvíme užitečné tipy a pošleme vám je.

Kliknutím na tlačítko “Přihlásit se k odběru” souhlasíte, že chcete pravidelně dostávat e-maily o aktuálních trendech a novinkách. Z odběru newsletteru se můžete kdykoliv zdarma odhlásit.

Mohlo by se vám také líbit