Jan Marek: Od makléřské zkoušky k MBA

23 dubna, 2024
| REMAX PARTNER

Úkolem Jana Marka v síti RE/MAX je vzdělávání. Vede RX Akademii, která má za úkol zvyšovat kvalitu realitních makléřů i franšízantů. Ve videorozhovoru s Jiřím Chudobou řekl, že pouze ten makléř, který se neustále rozvíjí, může být dlouhodobě úspěšný. Vyzpovídali jsme ho, aby i noví makléři věděli, co je v naší vzdělávací akademii čeká.

Nejlepší makléři RE/MAX PARTNER za rok 2023

Jakým způsobem je strukturován vstupní vzdělávací program pro nové makléře a jak dlouho obvykle trvá, než zvládnou nováčci státní makléřskou zkoušku?

Vstupní vzdělávací program má dva stupně – prvnímu říkáme Powerstart a je zaměřený zejména na odbornost – cílem je připravit se na získání státní zkoušky, kterou mohou složit cca do jednoho měsíce od začátku studia. Druhý stupeň je zaměřený na obchodní dovednosti, probíhá šest týdnů – vždy jednou týdně se zadanými úkoly do mezidobí. 

Jaké jsou nejčastější výzvy, se kterými se nováčci v realitách potýkají, a jak jim RX Akademie pomáhá je překonat?

Největší výzvou se ukazuje vrhnout se do těch nejtěžších, ale nejpřínosnějších aktivit. Klíčem je nabrat nemovitost. V RX AKADEMII se snažíme naše vzdělávací a tréninkové aktivity zaměřovat na činnosti, které makléře na této cestě nejlépe podpoří.

Jaké jsou možnosti dalšího profesního rozvoje a specializace pro makléře po absolvování základního vzdělávacího programu?

RX AKADEMIE nabízí celou řadu online webinářů, které vytváříme na míru realitnímu trhu. A v posledních týdnech jsme dotáhli spolupráci REMAXu a školy ESBM na MBA programu Real Estate Innovation and Excellence. 

MBA pro makléře? To zní skvěle. O co přesně jde? 

Jde o roční studium, komplexní program pro makléře zakončený závěrečnou zkouškou a získáním titulu MBA. Vzhledem k tomu, že se RE/MAX stal hlavním partnerem tohoto programu, mají makléři skrz nás výhodnější cenu. A to nejen ti z RE/MAXu, ale i ostatní makléři.

Jak se vaše vzdělávací programy přizpůsobují aktuálním trendům a změnám v na realitním trhu?

Maximálně. Neustále sledujeme vývoj a zařazujeme vzdělávací novinky. 

Je v rámci akademie podporována komunikace a sdílení know-how mezi nováčky a zkušenými makléři a případně jak?

Pravidelně organizujeme panelové diskuse na témata z praxe. Do těchto debat zveme seniornější makléře, kteří se dělí o své zkušenosti.

Artem Saykin s asistentkou

Je účast v akademii pro makléře povinná? Sleduje se a vyhodnocuje se vzdělávání jednotlivých makléřů? 

Ano, vzdělávání je povinné. Ale snažíme se o to, aby současně makléři služby RX AKADEMIE využívali s radostí. Nedávno jsme zavedli dopřednou a zpětnou vazbu mezi franšízanty a lektorkami povinného vzdělávání, abychom rozvoj makléře co nejlépe podchytili od samého začátku. 

Jakými způsoby se akademie snaží udržovat motivaci a angažovanost realitních makléřů?

Vytváříme whatsapové skupiny ke vzdělávacím projektům, aby se mohli makléři vzájemně podporovat a komunikovat i v době mezi jednotlivými částmi tréninků. Ptáme se na zpětnou vazbu a tipy, jaký vzdělávací obsah by makléři ocenili. 

Jak sbíráte zpětnou vazbu od makléřů ohledně účinnosti vašich vzdělávacích programů a jak tuto zpětnou vazbu využíváte k jejich zdokonalování?

Po všech vzdělávacích aktivitách rozesíláme hodnotící dotazníky, které pravidelně sumarizujeme a vyhodnocujeme. Naši Business Development manažeři se ptají na spokojenost se vzděláváním u franšízantů. Veškeré vstupy používáme jako podklad pro revizi vzdělávacích obsahů na pravidelných poradách s lektorským týmem.

Jaké jsou hlavní charakteristiky, které by měli zájemci o práci v realitním oboru mít, aby se úspěšně integrovali do vzdělávacího programu RX Akademie?

Do vzdělávání s RX AKADEMIÍ může naskočit každý, kdo má počítač, je ochoten se naučit využívat ZOOM a je schopen alespoň částečně studovat samostatně. Makléř by pro svou práci měl být poctivý, férový, velmi proaktivní, kreativní a trpělivý. 

Artem Saykin: O úspěchu na sociálních sítích i v realitách

Artem Saykin: O úspěchu na sociálních sítích i v realitách

Může online marketing pomoci s prodejem nemovitostí? Tak právě o tom jsme si povídali v dalším dílu podcastu „Makléřská Challenge“. Tentokrát jsme si znovu pozvali Artema Saykina, realitního makléře, který rozumí nejen nemovitostem, ale i světu sociálních sítích a ví,...

Sledujte nás na sítích

Odebírejte Makléřskou challenge

Mluvíme o podnikání v realitách s úspěšnými makléři. Každý měsíc rozebereme jedno téma, vyzvíme užitečné tipy a pošleme vám je.

Kliknutím na tlačítko “Přihlásit se k odběru” souhlasíte, že chcete pravidelně dostávat e-maily o aktuálních trendech a novinkách. Z odběru newsletteru se můžete kdykoliv zdarma odhlásit.

Mohlo by se vám také líbit