TOP 3 MAKLÉŘI: Kdo opravdu maká a vydrží, uspěje

27 března, 2024
| REMAX PARTNER

Co stojí za úspěchem nejlepších makléřů naší kanceláře za rok 2023, kde berou nové klienty a zakázky a na co se chtějí zaměřit v roce 2024, to už Artem Saykin, René Trčka a Šimon Jelínek odpovídali ve videu v rámci naší Makléřské Challenge. My se ptáme dál a chceme ještě více nahlédnout pod pokličku jejich práce. A vy se díky tomu můžete inspirovat od těch nejlepších.

Nejlepší makléři RE/MAX PARTNER za rok 2023

JAKÝ JE VÁŠ TYPICKÝ PRACOVNÍ DEN?

Artem:

Brzké vstávání, mnohdy neřeším ani snídani a mažu do fitka/práce. Můj pracovní den tedy začíná mezi 7-9 hod. Dopoledne většinou trávím v kanceláři a dělám tu nutnou práci, kterou za mě nikdo neudělá. Kontakt s mými klienty, nacenění nových nabídek, uzavírání obchodů. Odpoledne a večery už trávím na prohlídkách či schůzkách se stávajícími/novými klienty. Můj pracovní den končí někde mezi 18-20 hod. O víkendech se snažím nepracovat, abych se z toho nezbláznil – hlava taky musí odpočívat. 🙂

René:

Začínám tím, že otevřu “Pipedrive” (moderní CRM), kde vidím, co ten den “hoří” – vyřídím to důležité pro tento den. Pokud má některý VIP klient narozeniny, tak mu osobně zavolám. Případně zavolám, když končí nějaký pronájem – zjistím situaci… A dále dle časových možností – jdu na jednání s klientem, na prohlídku, nebo volám dalším potenciálním klientů.

Po obědě krátce spím – cca 25 minut. Pak jdu na procházku cca 1,5 hodiny. Následně dle časových možností – jdu na jednání s klientem, na prohlídku, nebo volám dalším potenciálním klientům. Večer řeším zakázky které běží, nebo si připravuji podklady pro osobní marketing…

Šimon:

Vstávám v šest. Pokud nejedu k nemovitostem, vyřizuji e-maily a administrativu. Schůzky na celý týden mám naplánované dopředu. Celkem dost toho najezdím. V autě vyřizuji telefony, nebo poslouchám odborné audioknihy.

 

KOLIK HODIN DENNĚ PRACUJETE?

Artem:

9-13 hod

René:

V průměru cca 10 hodin. Jsem “SOVA”, takže spím minimálně do 7:30 a pracuji dost po večerech. Ale samozřejmě je to různé – neřeším striktně pracovní dny (Po – Pá) a víkendy – dělám si volno, jak potřebuji. 

Šimon:

10 – 14 hod

 

MÁTE K SOBĚ NĚKOHO, KDO VÁM POMÁHÁ? ASISTENTKU, MARKEŤÁKA, KOHOKOLIV…

Artem:

Správce reklam na sociálních sítích. Asistentku, která kompletně řeší dokumentaci k obchodům + pronájmy, reporty a dopisové kampaně. Zrovna hledám dalšího kolegu či kolegyni, kteří nám pomůžou. Poslední dobou je toho hodně a potřebujeme si to udělat pohodovější 🙂 

René:

V jednu chvíli jsem měl asistentku, ale nefungovalo to dle mých představ. Takže nyní pracuji sám. Možná v budoucnu budu hledat šikovnou asistentku, ideálně někoho, kdo by mi pomáhal s marketingem…

Šimon:

Využívám lidi pouze na externí spolupráci.

Artem Saykin s asistentkou

VAŠE PRACOVNÍ NASAZENÍ JE VYSOKÉ. VĚNUJETE SE TAKÉ PSYCHOHYGIENĚ? MÁTE TŘEBA SVÉHO KOUČE, S KTERÝM PRACUJETE NA SVÉM SEBEROZVOJI, ZPRACOVÁNÍ STRESU APOD.?

Artem:

Do teď jsem byl sobě já sám svým koučem, ale pociťuji, že kdybych si našel nějakého profíka, který by mi v tomto rozšířil obzory, tak mi to velmi pomůže. Už nějakou dobu se snažím si někoho vhodného k sobě najít, ale zatím bez úspěchu.

René:

Byla doba, kdy jsem si toho “bral moc” a občas jsem byl “na prášky”. Z toho jsem se dokázal poučit – beru si raději méně zakázek a to ze dvou důvodů: 

 1. Snažím se mít každou zakázku perfektně zpracovanou – já tomu říkám “realitní servis bez kompromisů” 
 2. Již nechci být dlouhodobě ve stresu (zdůrazňuji dlouhodobě – občas je to při naší práci “normální”)

Šimon:

Ano. Chodím k němu 1x/3 týdny na 1,5 hodiny. Běhám, cvičím a chodím do sauny. Když mám čas, tak odpočívám hrou na piano. Snažím se číst odbornou literaturu.

POUŽÍVÁTE NĚJAKÉ METODY PRO UDRŽENÍ MOTIVACE A PRODUKTIVITY V PRŮBĚHU DLOUHÉHO PRACOVNÍHO DNE?

Artem:

Sluchátka, zavřít se v klidu, doplnit hladinu kofeinu a hned to zase jde 🙂

René:

Asi půl roku jsem využíval osobní mentorku – převážně pro zvýšení motivace. To mě dost pomohlo. Pomáhají mi denní procházky. Miluji lyže, když přijedu na hory, tak se cítím jak na jiné planetě… A hodně mne “nabíjí” sluníčko – pokud je to možné, tak snídám, obědvám a večeřím na balkoně… Prostě relaxuji…

Šimon:

Práce mě baví. Samozřejmě mě motivují výsledky. Pokud se mi daří dodržet naplánované aktivity, mám motivaci do dalšího dne.

 

JAKOU ROLI PRO VÁS HRAJE UČENÍ SE NOVÝM DOVEDNOSTEM VE SVÉ PROFESNÍ KARIÉŘE? JAK SE ROZVÍJÍTE A POSOUVÁTE V OBORU?

Artem:

Chodím na ty nejlepší realitní konference, platím si ty nejlepší mentory v oboru, bavím se se spoustou silných realitních makléřů, se kterými si navzájem sdílíme know-how.

René:

To je u mne naprosto zásadní! A věnuji novým dovednostem hodně času.

 1.  Jak jsem již psal, snažím se poskytovat  “realitní servis bez kompromisů” , což pro mne mimo jiné znamená – využívat všechny dostupné formy prezentace a marketingu
 2. Nechci, aby mi “ujel vlak” = nechci být parní lokomotivou
 3. Celkově mě moc nezajímá historie, ale o “budoucnost” se hodně zajímám celkově. Jak o technologie, tak ale také o moderní stavby a další možnosti, které nás neminou.

Šimon:

Četbou, posloucháním podcastů, studiem odborných textů, diskuzí s kolegy.

 

PODÍLÍTE SE NA MENTOROVÁNÍ ČI ZAUČOVÁNÍ NOVÝCH KOLEGŮ VE VAŠÍ KANCELÁŘI?

Artem:

Často se za mnou někdo zastaví pro radu. I když někdy nemůžu hned, tak se domluvíme, kdy se na nějaký určitý problém můžeme podívat. S Jirkou plánujeme sem tam i nějaké školení/workshop pro celou kancelář. 

René:

Pracuji, dá se říct, převážně z domova, takže do kanceláře téměř nechodím. “Nováčci” v naší kanceláři mají perfektní školení a k tomu v kanceláři vždy sedí zkušený kolega, nebo majitelé, od kterých se mohou vše naučit. Také máme na WhatsAppu skupinu, kde se neustále všichni radíme…

Šimon:

Ano. Především v oblasti videoprezentace.

René Trčka

CO BYSTE PORADIL ZAČÍNAJÍCÍM MAKLÉŘŮM?

Artem:

V realitách všechno trvá, takže rozjezdy jsou velmi těžké. Kdo ale opravdu chce, kdo opravdu maká a vydrží u toho, tak uspěje. Začínal bych stejně jako před lety tím nejlevnějším a nejrychlejším způsobem – cold callingem. 

René:

Já razím heslo – dělej to, co Tě baví. Takže by si každý měl během prvního roku udělat jasno, zda chce dělat realitního makléře jen proto, že musí “platit složenky”. A nebo je makléřina pro něj “koníček” a chce pomáhat klientům, najít pro ně to nejvhodnější řešení.

Většinu začínajících makléřů na začátku vůbec nenapadne, jak je to náročná profese, které je důležité věnovat spoustu času, zvládat několik činností a neustále na sobě pracovat. 

Šimon:

Aby byli trpěliví a nebáli se riskovat.

 

KDYŽ SE OHLÉDNETE ZPĚT NA VÁŠ ZAČÁTEK KARIÉRY MAKLÉŘE, UDĚLAL BYSTE NĚCO JINAK? CO BYSTE PORADIL SVÉMU MLADŠÍMU JÁ?

Artem:

Asi to bude znít blbě, ale nelituji ničeho. Když už se něco lehce pokazilo, tak jsem si z toho vzal ponaučení a to mě zase posunulo mnohem dál. Nic bych neměnil. 

René:

To je asi “nejtěžší otázka”… 🙂 Zkusím Vám odpovědět… (bude to částečně i odpověď na předcházející otázku)

 1. Vybrat si “kvalitní” realitní kancelář – což není jednoduché a ne vždy se to podaří napoprvé. Takže pokud makléř cítí, že to není “ono”, tak přejít do jiné kanceláře
 2. Najít si makléře “kamaráda” se kterým bude na stejné vlně a budou si vzájemně pomáhat a posouvat se (platí heslo: člověk je tak úspěšný, jak úspěšných je jeho 5 nejbližších kamarádů – kolegů)
 3. Tvořit si databázi klientů a ty neustále “opečovávat”
 4. Co nejdříve si budovat svoji virtuální značku (Facebook, LinkedIn, YouTube atd.)

Šimon Jelínek

JAKÁ JSOU VAŠE OČEKÁVÁNÍ A CÍLE PRO VAŠI KARIÉRU V NÁSLEDUJÍCÍCH LETECH? 

Artem:

Udržet se na 1. místě v RE/MAX Česká republika, rozvíjet svůj brand, stavět si své investiční portfolio, stavět tým. 

René:

Mým cílem je:

 1. Vybudovat si lepší “pozici” ve virtuálním prostředí – myslím, že poskytuji nadstandardní realitní servis, klienti jsou z mé práce “nadšení”. Ale ví to stále málo lidí
 2. Co se týká výsledků, tak zopakovat “čísla” z minulého roku.

 

JAK MYSLÍTE, ŽE SE BUDE TRH S REALITAMI V ČR VYVÍJET?

Artem:

Pokud klesnou úroky (což se už pomalu začíná dít), tak opět nastane ta situace, kdy nebude z pozice realitního makléře tak lehké se dostat k prodeji, ale samotný prodej už bude o něco jednodušší. Bude větší poptávka než nabídka a ceny opět porostou. Budeme znovu rozjíždět prodeje formou – nejvyšší nabídka vyhrává. 

René:

 • Již od podzimu se “zamrzlý” trh dal do pohybu. 
 • Spousta lidí realitní potřeby ještě odsouvala, ale to se nedá do nekonečna.
 • Úrokové sazby budou dále pomalu klesat, a spolu s tím i sazby hypoték, což bude nahrávat k tomu, aby se začalo ještě více prodávat.
 • Vás ale asi nejvíce zajímá CENOVÝ VÝVOJ = myslím, že celkově může docházet k malému navýšení (do 5-10 %). Ale některé špatně prodejné nemovitosti, například staré rodinné domy, které jsou energeticky velmi náročné, tak ty mohou ještě dále klesat. Nemovitosti nelze házet do “jednoho pytle” takže ani nelze stručně odpovědět – je to velmi individuální. 

Jak vidíte, když chce být člověk úspěšný, musí se neustále rozvíjet, být v obraze, umět si zorganizovat svou práci a umět pracovat se stresem, protože je mu v rámci práce s lidmi, termíny a vším, co k podnikání patří, vystaven. Pusťte si video Makléřská challenge, ve které Jiří Chudoba vyzpovídal tyto tři nejlepší makléře a více se s nim podíval na to, co jim přineslo takový úspěch. Věříme, že i tento rozhovor pro vás bude inspirací. 

—–

Makléřská challenge každý měsíc přináší hluboký pohled do světa realitního byznysu prostřednictvím rozhovoru s těmi, kteří mají co říci. Odebírejte náš newsletter a nenechte si uniknout inspirativními rozhovory, které pro vás připravujeme.

Artem Saykin: O úspěchu na sociálních sítích i v realitách

Artem Saykin: O úspěchu na sociálních sítích i v realitách

Může online marketing pomoci s prodejem nemovitostí? Tak právě o tom jsme si povídali v dalším dílu podcastu „Makléřská Challenge“. Tentokrát jsme si znovu pozvali Artema Saykina, realitního makléře, který rozumí nejen nemovitostem, ale i světu sociálních sítích a ví,...

Sledujte nás na sítích

Odebírejte Makléřskou challenge

Mluvíme o podnikání v realitách s úspěšnými makléři. Každý měsíc rozebereme jedno téma, vyzvíme užitečné tipy a pošleme vám je.

Kliknutím na tlačítko “Přihlásit se k odběru” souhlasíte, že chcete pravidelně dostávat e-maily o aktuálních trendech a novinkách. Z odběru newsletteru se můžete kdykoliv zdarma odhlásit.

Mohlo by se vám také líbit