Víme, jak vybrat to správné osvětlení do vaší domácnosti

01 prosince, 2020
| REMAX PARTNER

Padá na vás i doma únava a nic se vám nechce? Jste často bez nálady a energie? Možná není chyba ve vás, ale ve světle, kterým se obklopujete. Špatně zvolené osvětlení totiž výrazně ovlivňuje nejen vaše psychické, ale také fyzické zdraví. Přečtěte si náš článek a vyberte si domů to nejlepší osvětlení. Investujte do vaší nemovitosti i do vás. Vaše tělo se vám zaručeně odvděčí.

Typ místnosti

Abyste se ve svém bytě či domě cítili opravdu dobře, je potřeba nejen vybrat vhodný typ osvětlení, ale také ho umístit na to správné místo. Kuchyň vyžaduje lustr, který je praktický. Ideálně s čistými liniemi. Umístěn by měl být níže nad jídelním stolem a chybět by mu nemělo stínidlo. Větší stůl si přímo říká o větší lustr s více žárovkami, malý naopak o jednoduchost. Do obývacího pokoje se hodí dva menší nebo jeden velký centrální lustr a další doplňkové osvětlení. Třeba designová stojací lampa. V ložnici vám nejlépe poslouží jednoduchý lustr se stínidly z přírodních materiálů, které vás uklidní. Dětský pokoj zase potřebuje světlo, které není příliš zářící a zapomenout byste neměli ani na noční osvětlení u postele.

Hlavní osvětlení doplňte dalšími menšími svítidly a navolte si inzetzitu podle potřeby.

Velikost a materiál

Lustr je výrazným prvkem každé místnosti, kterého si všimnete již na první pohled. I tady ale platí rčení “Všeho s mírou”. Měl by nejen korespondovat s celkovým stylem a vybavením, ale také by měl být úměrný velikosti dané místnosti. V opačném případě by vnesl do domova disharmonii a neklid. Nižší stropy si skvěle rozumí s nenápadnými přisazenými stropními svítidly, které opticky zvětší prostor. Vysoké stropy ocení závěstné lustry, které je opticky sníží. Harmonii navodí přírodní materiály jako dřevo, mramor nebo kámen. Skvělá jsou také světla z exotických materiálů, například z vodního hyacintu, ratanu, bambusu či banánového listu. Obzvláště pozitivně působí křišťál, naopak vyvarovat byste se měli chromu.

Teplota žárovky

Žluté nebo teplé bílé zářivky působí na lidské oko i psychiku mnohem příjemněji než ty studené. Do ložnice a obývacího pokoje proto volte decentní tlumené osvětlení a doplňte ho také menšími stojacími lampičkami nebo jinými světelnými dekoracemi. Díky několika zdrojům si sami dotvoříte světelnou atmosféru podle aktuální příležitosti a nálady. Myslete také na to, aby bylo osvětlení vybaveno stmívačem, se kterým si můžete regulovat intenzitu. Studené bílé a modré světlo, úsporné žárovky ani studené světlo z televize nepatří nikam, kde chcete relaxovat, komunikovat a užívat si pohodu. Vyhýbat byste se měli také obnaženým žárovkám.  

Lustr s nepravidelným hranatým tvarem raději vyměňte za oblý tvar.

Tvar osvětlení

Při výběru osvětlení určitě zvažte také jeho tvar. Staré čínské učení feng shui radí vždy upřednostnit oblé předměty, které vytváří harmonii a aktivují pozitivní energii. Ostré hrany naopak do života přivádí nesoulad a konflikt. Pokud i přesto na svém výběru trváte, myslete na to, aby ostré úhly a hrany směřovaly od vás ke stropu, ne směrem k vám. Ostré hrany jsou ve feng shui popsány jako “hroty nepřátelských šípů”, které ztělesňují mužskou energii jang. Ta vede k rivalitě a stimuluje k výkonu. Je-li jí v domě moc, škodí. 

Artem Saykin: O úspěchu na sociálních sítích i v realitách

Artem Saykin: O úspěchu na sociálních sítích i v realitách

Může online marketing pomoci s prodejem nemovitostí? Tak právě o tom jsme si povídali v dalším dílu podcastu „Makléřská Challenge“. Tentokrát jsme si znovu pozvali Artema Saykina, realitního makléře, který rozumí nejen nemovitostem, ale i světu sociálních sítích a ví,...

Sledujte nás na sítích

Odebírejte Makléřskou challenge

Mluvíme o podnikání v realitách s úspěšnými makléři. Každý měsíc rozebereme jedno téma, vyzvíme užitečné tipy a pošleme vám je.

Kliknutím na tlačítko “Přihlásit se k odběru” souhlasíte, že chcete pravidelně dostávat e-maily o aktuálních trendech a novinkách. Z odběru newsletteru se můžete kdykoliv zdarma odhlásit.

Mohlo by se vám také líbit