Prodej v čase korona krize? Vsaďte na online marketing!

20 března, 2020
| REMAX PARTNER

Prodáváte nemovitost, ale váš plán prodeje narušila situace spojená s pandemií? Dostali jste se do finančně nepříjemné situace, kterou potřebujete akutně řešit? Nezoufejte, i tak existují způsoby, jak dostat vaši nabídku mezi lidi a prodat snadno a rychle. Jak tedy správně postupovat při prodeji nemovitosti a co vám teď nejvíce pomůže?

1. Správné nastavení ceny

Cenotvorba je vážně věda. Správně nastavit cenu nemovitosti tak, aby byla dostatečně výhodná pro vás a dostatečně atraktivní pro kupujícího, se často ukazuje jako velký oříšek. Příliš nízká cena není pro prodejce žádoucí, příliš vysoká cena v praxi vede k nezájmu a nutí k postupnému zlevňování, které se však nevyplácí. Jednou snížená prodejní cena nemovitosti totiž vyvolá u kupujících pocit dalšího zlevnění, na které si rádi počkají. Jak tomu můžete předejít? Pouze kompletní a důkladnou cenovou analýzou trhu a aktuálního dění. Pro naše makléře je kvalitní analýza absolutním standardem a odrazovým můstkem pro stanovení ceny každé jedné nemovitosti. 

Homestaging celé nemovitosti

2. Homestaging

Kromě určení aktuální tržní ceny vaší nemovitosti vám rádi poradíme, jak její hodnotu snadno zvýšíte. Není třeba velkých rekonstrukcí ani jiné investice. Často stačí homestaging. Správně prezentovaná nemovitost zvýší prodejní cenu a získá reálného kupce mnohem rychleji. Nechat vyniknout přednosti bytu, sladit nábytek a doplňky, prozářit prostor barvami – to vše jsou zdánlivé maličkosti, které v praxi fungují! Ne každý si při pohledu na prázdnou místnost dokáže prostor představit. Proto je třeba prezentovat nemovitost tak, aby se v ní nový majitel cítil jako doma už při prohlížení fotografií.

3. Profesionální marketing

“Nemám na to čas.”, “To nepotřebuji.” Přesvědčení, která možná máte i vy. Zamysleli jste se ale nad tím, že i “pouhý” prodejní inzerát je svým způsobem investice? Kvalitní inzerát s poutavým textem a originálně prezentovaným prostorem vyčnívá z řady nabídek a osloví i zájemce, které by “běžný inzerát” neoslovil. A nejen to. I samotná prezentace dokáže prodat nemovitost za vyšší cenu, než byste za svou nabídku jinak dostali. 

Profesionální prezentace pomocí dronu

Tak schválně – napadlo vás někdy umístit váš inzerát i jinam než jen na známé inzertní portály? Vytvořit vaší nemovitosti vlastní profil na sociálních sítích a nastavit na ni přesně cílenou reklamu? Pořídit snímky dané lokality pomocí dronu? Nebo se projet s kamerou na kole a ukázat krásná místa v okolí? Ano, je to pracné. Že to sami nezvládnete? Nemusíte, od toho jsme tady my. Vaší nemovitosti rádi dopřejeme tu nejlepší péči – od vyklizení prostoru a úklidu, přes homestaging až po profesionální nafocení, vytvoření videoprohlídky nebo třeba tvorbu 3D vizualizace. 

Nevěříte, že by měl marketing takovou sílu? Ozvěte se nám ještě dnes a domluvte si nezávaznou schůzku s jedním z našich profesionálů. 

Artem Saykin: O úspěchu na sociálních sítích i v realitách

Artem Saykin: O úspěchu na sociálních sítích i v realitách

Může online marketing pomoci s prodejem nemovitostí? Tak právě o tom jsme si povídali v dalším dílu podcastu „Makléřská Challenge“. Tentokrát jsme si znovu pozvali Artema Saykina, realitního makléře, který rozumí nejen nemovitostem, ale i světu sociálních sítích a ví,...

Sledujte nás na sítích

Odebírejte Makléřskou challenge

Mluvíme o podnikání v realitách s úspěšnými makléři. Každý měsíc rozebereme jedno téma, vyzvíme užitečné tipy a pošleme vám je.

Kliknutím na tlačítko “Přihlásit se k odběru” souhlasíte, že chcete pravidelně dostávat e-maily o aktuálních trendech a novinkách. Z odběru newsletteru se můžete kdykoliv zdarma odhlásit.

Mohlo by se vám také líbit