Bydlení podle Feng Shui: Kam složit hlavu, aby se vám dobře spalo?

19 září, 2019
| REMAX PARTNER

Už jste slyšeli o Feng Shui? V naší kanceláři jsme tímto tradičním čínským učením o harmonickém vztahu člověka a jeho životního prostoru poslední dobou opravdu fascinovaní. Nevěříte, že by třeba špatně zvolené barvy ložního prádla nebo nedovřené dveře do ložnice mohly mít na vaši životní pohodu nekalý vliv? My jsme tomu také nevěřili.

Vliv Feng Shui na váš život

Špatné plynutí energie čchi může způsobovat nemalé psychické i zdravotní potíže. Bydlení založené na základech Feng Shui naopak podpoří uvolňující pocit a přispěje k vašemu lepšímu zdraví i vztahům a vnese do života pocit naplnění, radosti a pozitivní pohled na svět. Barvy, tvary, vůně, pozice ke světovým stranám, světlo. To vše má svá pravidla, která stojí za to znát a využít. 

Harmonická ložnice

Mohli byste namítat, že se do ložnice chodíte jen vyspat a na nějaké Feng Shui vám pro mnoho práce ani čas a síla nezbyde. Právě proto je dobré si uvědomit, že v ložnici trávíme zhruba třetinu našeho života. A ten může být kvalitní jen do té míry, do které je kvalitní náš spánek. Už žádné noční můry ani bezesné noci, které zaviní špatný start do nového dne a přivolají další potíže. Objevte základy Feng Shui vhodné pro vaši ložnici a vyzkoušejte alespoň některé z nich. Výsledkem budete překvapeni stejně tak jako my.

Základem je postel 

Nejdůležitější věc, na kterou byste se měli zaměřit hned teď, je vaše postel. Pozor si dejte na kvalitu matrace a rámu stejně tak jako na samotné umístění. Obecně platí, že spánek hlavou u zdi vám dodá pocit bezpečí, jistoty a vnitřního klidu. Nežádoucí volné umístění doprostřed místnosti vám však zaručí pravý opak. Špatná volba je také postel přímo pod okny, pod trámem či šikmým stropem, příliš blízko dveří nebo ještě hůře přímo v linii mezi dveřmi a oknem. 

Vhodné doplňky

Pokud toužíte po skutečně harmonickém spaní v té nejlepší energii, nepůjde to bez řádné energetické podpory. Postel s nevyváženou energetickou podporou má totiž tendenci přitahovat do vašeho života nevyvážené vztahy. Pohodu můžete navodit nočními stolky po obou stranách postele, kvalitním kobercem, podnožkou nebo vhodným kusem nábytku na konci postele. Zrcadlo nikdy neotáčejte přímo k posteli tak, abyste se v něm viděli. Pokud na něm trváte, přikryjte ho na noc šátkem nebo přehozem.

Barvy volte opatrně

Ve Feng shui barva znázorňuje světlo a každá barva je považována za výraz jednoho z pěti prvků: oheň, země, kov, voda a dřevo. Barvy dokáží pozitivně i negativně ovlivnit psychiku člověka, aniž by si to uvědomoval. Pro vaši ložnici bude nejpřínosnější, budete-li vybírat z palety přírodních a neutrálních odstínů a barev pleti v celém svém spektru – od světle růžové přes nejrůznější odstíny béžové a hnědé až po šedou. Šetřete s pestrými barvami a vždy je vyvažujte jemnými a tlumenými odstíny. 

Pozor na umění

Pokud se řadíte mezi milovníky obrazů a nejrůznějšího umění, zvažte dobře každé mistrovské dílo, které do své ložnice pustíte. Bude totiž to první a poslední co během dne uvidíte. Emoce, které vyzařuje například obraz nad vaší postelí, se promítnou i do vašeho osobního a pracovního života. Obklopujte se tedy pouze věcmi a pocity, které si sami přejete zažívat. Umění s dobrou energií pro vás bude přínosné a bude programovat vaši dobrou náladu a podvědomí. 

Kvalitní světlo a svíčky

Světlo je pro lidské tělo velmi důležitou živinou. Kvalitním světlem ve vaší ložnici tak děláte vašemu tělu velkou laskavost. Světlo ve vaší ložnici by mělo být tlumené a příjemné, ideálním zdrojem světla jsou svíčky, které vytváří smyslné prostředí a navíc čistí vzduch a negativní energie. Vyvarujte se ale parfémovaných svíček, které fungují tak akorát na bolest hlavy. Pozor si dejte také na krytí lampiček, které by mohlo osvětlení nepřirozeně dobarvovat.

Vhodný výběr vůní 

Vůně má moc vykouzlit příjemnou atmosféru v jakémkoliv prostoru. V ložnici skvěle fungují difuzéry aromaterapie s éterickými oleji. Vůni ale vybírejte s rozmyslem. Sáhněte po takové, která navodí pocit odpočinku a pohody. Třeba levanduli. Ta osvěží energii v ložnici a působí blahodárně na vaše zdraví. Těžkým vůním se obloukem vyhněte. Ke klidné noci vám rozhodně nepřidají. Z vašeho spánku udělají těžkou osmihodinovku a druhý den vám po nich bude nevolno.


Myslete na své zdraví a životní pohodu. Jde přeci o vás. Možná si říkáte, že na vás tohle nefunguje. Sílu Feng Shui ale odhalili Číňané již dávno a svůj obdiv získává jejich nauka u lidí po celém světě dodnes. Podle Feng Shui žijí i některé světové celebrity a vlivní miliardáři. Například Johnny Depp, Oprah Winfrey, Madonna, Bill Gates, Richard Branson, Julia Roberts, Tommy Hillfiger, Steven Spielberg, Deepak Chopra, George Clooney, Sophia Loren, Gwyneth Paltrow nebo Donald Trump. Tak proč to nezkusit? 🙂

Artem Saykin: O úspěchu na sociálních sítích i v realitách

Artem Saykin: O úspěchu na sociálních sítích i v realitách

Může online marketing pomoci s prodejem nemovitostí? Tak právě o tom jsme si povídali v dalším dílu podcastu „Makléřská Challenge“. Tentokrát jsme si znovu pozvali Artema Saykina, realitního makléře, který rozumí nejen nemovitostem, ale i světu sociálních sítích a ví,...

Sledujte nás na sítích

Odebírejte Makléřskou challenge

Mluvíme o podnikání v realitách s úspěšnými makléři. Každý měsíc rozebereme jedno téma, vyzvíme užitečné tipy a pošleme vám je.

Kliknutím na tlačítko “Přihlásit se k odběru” souhlasíte, že chcete pravidelně dostávat e-maily o aktuálních trendech a novinkách. Z odběru newsletteru se můžete kdykoliv zdarma odhlásit.

Mohlo by se vám také líbit