7 tipů, jak si doma uklidit tak, jak jste si vždycky přáli

03 dubna, 2020
| REMAX PARTNER

Ano, je to dlouhé a omezující pro nás všechny. Pojďme ale společně z aktuální situace co nejvíce vytěžit! Využijte dostatek volného času produktivně a ukliďte si doma tak, jak jste si vždycky přáli. Podle feng-shui totiž přinese vzdušný a čistý prostor do vašeho života řád, nové příležitosti, hojnost a zdraví! A to se teď více než hodí! S těmito 7 body zvládnete úklid přehledně “levou zadní”:

1.   Rozřazujte –  “Své k svému” 

Shromážděte veškeré stejné a podobné věci na jedno místo. Oblečení, obuv, doplňky a šperky, kancelářské potřeby, nabíječky, nářadí, dětské hračky – jednoduše veškeré věci, které se vám doma neorganizovaně povalují, sesbírejte na jednu hromadu a následně roztřiďte. Každé položce vymezte konkrétní prostor. Jedině tak zavedete do vašeho domova řád a předejdete chaosu

2.    Vyčistěte kuchyňské skříňky

Patříte mezi ty, kteří rádi skladují a schovávají věci na „až se bude hodit“? V novém roce na to zapomeňte! Vyřaďte všechny ingredience, koření a konzervované potraviny, o kterých víte, že jste je dlouho nepoužili. Pravděpodobně je ani dlouho nepoužijete. Nezapomeňte, že vše má svůj datum spotřeby. Nový rok není čas na hromadění polootevřených sklenic brusinkové omáčky nebo konzervy mletého masa, takže je buď spotřebujte ihned nebo vyhoďte. 

3.    Nezdvojujte zásoby

Předtím, než začnete tento rok nakupovat novou uklízecí výbavu, slibte si, že nejprve zkontrolujete zásoby toaletních potřeb a všech čisticích prostředků, které už doma máte. Neuvážený nákup totiž vytvoří místo pouze ve vaší peněžence. Toaletní skříňka praskající kvůli zdvojeným zásobám vám ale vděčná nebude. Vytvořte si pečlivě seznam toho, co opravdu potřebujete koupit nebo vyměnit a uchovejte ho na viditelném místě. Nový nezačínejte!

4.    Mějte boty pod kontrolou

Podle tradičního čínského učení Feng-shui by měl každý vchod do domu mít svůj vlastní řád a systém. Jak na to ale, když se na zemi povalují boty všech členů rodiny? Stojan na boty je skvělé řešení. Pokud však máte malé děti, které „zapomínají“ ukládat své boty na určené místo, volte raději dřevěnou bednu nebo úložnou lavici. Chcete mít situaci opravdu pod kontrolou? Povolte každému pouze dva páry obuvi. Uděláte-li z povinnosti hru s jasnými pravidly, předejdete tomu, že budete domluvu dodržovat pouze vy. 

5.    Evidujte přehledně

Děsí vás papírování? Letos to nekomplikujte. Jednoduše si vezměte několik desek na dokumenty a každou z nich označte kategoriemi, například „plyn“, „elektřina“, „zdraví“, „škola“. Vložte každý dopis nebo dokument do příslušného šanonu podle datumu. Bojíte se, že nezvládnete zaevidovat každý papír, který projde vašima rukama? Rozhodněte se pro elektronickou podobu vyúčtování. Pozor ale i ve schránce e-mailu je potřeba jednou za čas uklidit. 

6.    Recyklací k harmonii

Kdy začít recyklovat, když ne letos? Díky přehlednému třídění odpadu bude váš dům ještě o něco více harmonický, a navíc v souladu s ekologií. Opatřete si do kuchyně oddělené koše nebo recyklovatelné sáčky a umístěte na místo, kde jsou snadno dosažitelné. Pokud je jejich dostupnost horší, stanovte si pravidelný den a čas, kdy vše odvezete do místního sběrného dvoru. Náš tip: Silněji zeleně smýšlející rodiny jistě ocení domácí kompostéry, třeba ty s kalifornskými žížalami.

7. Uklízejte průběžně

Nastavte již z kraje roku plán úklidu a dohlížejte na jeho důkladné plnění. Letos zapojte do hry partnera i všechny děti. Dost už bylo lenění. Vypracujte týdenní systém, kdy každý ve stanovený čas plní své domácí úkoly a pověste ho na viditelné místo ve vašem domě. Předejdete tak následným hádkám a výmluvám typu “Já včera myl nádobí.” Pamatujte v něm také na odměny za splnění povinností, které k pořádku vaší rodinu namotivují.RE/MAX Partner

Artem Saykin: O úspěchu na sociálních sítích i v realitách

Artem Saykin: O úspěchu na sociálních sítích i v realitách

Může online marketing pomoci s prodejem nemovitostí? Tak právě o tom jsme si povídali v dalším dílu podcastu „Makléřská Challenge“. Tentokrát jsme si znovu pozvali Artema Saykina, realitního makléře, který rozumí nejen nemovitostem, ale i světu sociálních sítích a ví,...

Sledujte nás na sítích

Odebírejte Makléřskou challenge

Mluvíme o podnikání v realitách s úspěšnými makléři. Každý měsíc rozebereme jedno téma, vyzvíme užitečné tipy a pošleme vám je.

Kliknutím na tlačítko “Přihlásit se k odběru” souhlasíte, že chcete pravidelně dostávat e-maily o aktuálních trendech a novinkách. Z odběru newsletteru se můžete kdykoliv zdarma odhlásit.

Mohlo by se vám také líbit